Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kupujemy świąteczne drzewko2010-11-15 12:34:02 (ost. akt: 2010-11-16 12:37:24)

Robienie świątecznych zakupów to sama przyjemność. Najpierw sporządzamy listę, na której zapisujemy co komu mamy kupić, a potem zaczynamy poszukiwania. Zakupione prezenty pakujemy w kolorowy papier, przyklejamy ozdoby, wiążemy wstążeczki i chowamy, żeby nikt nie odkrył naszej niespodzianki. Inaczej jest z choinką.

Zakup świątecznego nie zawsze należy do przyjemnych.

Kupujemy świąteczne drzewkoAutor zdjęcia: Bożena Kraczkowska

Kłujące gałązki, brudząca żywica…
Wprawdzie w wielu punktach sprzedawcy pakują choinki – owijają je specjalną siatką znacznie zmniejszając ich objętość, to jednak warto dobrze się przygotować do tej części świątecznych przygotowań.
Ładnie zapakowana choinka nie tylko zajmuje mniej miejsca, łatwiej ją transportować i o wiele mniej kłuje. Warto więc pamiętać o rękawicach ochronnych, sznurku i kocyku, który podłożymy pod drzewko. Jeżeli na zakupy nie zabieramy ze sobą rodziny, warto spróbować przewieźć choinkę w środku samochodu.
Tutaj sporym ułatwieniem okaże się wspomniana siatka, w którą owinięta jest choinka. Wystarczy wtedy złożyć oparcie fotela pasażera oraz wyłożyć wnętrze kocem. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie zabrudzić wnętrza żywicą i sypiącymi się igłami.

Pamiętajmy także, o właściwym ułożeniu drzewka, żeby przy gwałtownym hamowaniu nie wypadło przez przednią szybę oraz by nie ograniczało zbytnio widoczności.
 W przypadku, gdy choinka nie jest owinięta siatką będziemy mieć bardzo duży problem z przewiezieniem jej wewnątrz samochodu. Można związać gałęzie sznurkiem, zajmuje to jednak sporo czasu. A co zrobić, gdy drzewko jest po prostu za długie? Radzimy wówczas wybrać stary, sprawdzony sposób i przewieźć choinkę na dachu. Ważne jest, aby zabezpieczyć dach kocem. Pozwoli to uchronić lakier przed porysowaniem i poplamieniem żywicą. Niezwykle przydatne okazują się w tej sytuacji relingi dachowe. Do nich właśnie możemy solidnie przywiązać drzewko – tak, aby nie zsunęło się podczas jazdy. Przewóz na dachu jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie brudzi wnętrza pojazdu. Niestety, trochę kłopotu może sprawiać odpowiednie przywiązanie drzewka sznurkiem. Sami tego nie dokonamy. I tu przyda się... uśmiech. Oczywiście świąteczny. Z takim uśmiechem poproszenie kogoś o pomoc powinno być już tylko formalnością. kr


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB