Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kup sobie świąteczne drzewko

2011-11-27 18:39:42 (ost. akt: 2011-12-02 12:44:16)

Zakup świątecznego drzewka nie zawsze należy do przyjemnych. Kłujące gałązki, brudząca żywica… Wprawdzie w wielu punktach sprzedawcy pakują choinki — owijają je specjalną siatką znacznie zmniejszając ich objętość, to jednak warto dobrze się przygotować do tej części świątecznych przygotowań.

Kup sobie świąteczne drzewko

Autor zdjęcia: Archiwum

Ładnie zapakowana choinka nie tylko zajmuje mniej miejsca, łatwiej ją transportować i o wiele mniej kłuje. Warto więc pamiętać o rękawicach ochronnych, sznurku i kocyku, który podłożymy pod drzewko. Jeżeli na zakupy nie zabieramy ze sobą rodziny, warto spróbować przewieźć choinkę w samochodzie. Tutaj sporym ułatwieniem okaże się wspomniana siatka, w którą owinięta jest choinka. Wystarczy wtedy złożyć oparcie fotela pasażera oraz wyłożyć wnętrze kocem. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie zabrudzić wnętrza żywicą i sypiącymi się igłami.
Pamiętajmy także o właściwym­ ułożeniu drzewka, żeby przy gwałtownym hamowaniu nie wypadło przez przednią szybę oraz by nie ograniczało zbytnio widoczności.
W przypadku, gdy choinka nie jest owinięta siatką będziemy mieć bardzo duży problem z przewiezieniem jej wewnątrz samochodu. Można związać gałęzie sznurkiem, zajmuje to jednak sporo czasu.
A co zrobić, gdy drzewko jest po prostu za długie? Radzimy wówczas wybrać stary, sprawdzony sposób i przewieźć choinkę na dachu. Ważne jest, aby zabezpieczyć dach kocem. Pozwoli to uchronić lakier przed porysowaniem i poplamieniem żywicą. Niezwykle przydatne okazują się w tej sytuacji relingi dachowe. Do nich właśnie możemy solidnie przywiązać drzewko — tak, aby nie zsunęło się podczas jazdy. Przewóz na dachu jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie brudzi wnętrza pojazdu. Niestety, trochę kłopotu może sprawiać odpowiednie przywiązanie drzewka sznurkiem. Sami tego nie dokonamy. I tu przyda się... uśmiech. Oczywiście świąteczny. Z takim uśmiechem poproszenie kogoś o pomoc powinno być już tylko formalnością. kr

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. prze123 #138272 | 81.190.*.* 7 gru 2010 19:19

    16 grudnia na Olsztyńskiej starówce RFN FM :) będzie za darmo dawać !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz